UPOZORNĚNÍ: používání drahých kamenů, minerálů, či kovu nenahrazuje lékařskou péči, či alternativní léčbu. Veškeré informace o vlastnostech kamenů, minerálů či kovů jsou pouze informativní a vycházejí z mýtu a tradic v lidovém léčitelství.

Blog a Novinky

Hledáš pozoruhodné články? Zajimaji tě senzační novinky? Přivádí tě touha po informacích? Tady najdeš vše potřebné.

Měsíc férových cen

 

Co je skryto za férovou cenou mého náramku?

 

 

 

Ametystový náramek? A proč ho máš tak strašně drahý?

Achátový náramek z barvených korálku? Viděla jsem levnější.

Náramek z dřevěných korálků? A za tolik peněz?

Hele, ale já viděla podobný náramek za daleko levnější cenu, než je ten tvůj.

Vážně?

 

Tak. A tady je kámen úrazu. V tomhle jsme možná trochu ostří, ale je tvůrce náramku a tvůrce náramku. Je tvůrce náramku, který navleče na gumičku korálky o třech barvách, udělá tak desítky, stovky náramků, které jsou ve výsledku na každý pohled podobné ba stejné.

 

Za mě, žádný nápad, nulová inspirace. Za 5 minut hotová práce.

O tom, že někteří tvůrci vytvoří například tyrkysový náramek, který je ve výsledku imitaci či syntetika, ale prodávají ho pod tyrkysovým náramkem za 290 Kč a vlastně ani neví, že ,,ten tyrkys,, není opravdový tyrkys, nebo to ví, a vůbec to neuvedou v popisu. Prostě takto klamou spotřebitele, a zákazníci kupují tyto výrobky v domnění, že kupují pravý minerál. A tohle je věc k zamyšlení.

 

Jsou náramky, které zkoušíme několikrát navléci, pak je zase rozplétáme, a znovu zkoušíme než jsme opravdu spokojení. Naše náramky musí prostě ladit oku, zakládáme si na design a zpracování a samozřejmě výslednou kvalitu.

 

Teď Vám ukážeme co stojí za naší férovou cenou náramku od počátku výroby až po dodání zákazníkovi.

 

1. Nápad - Třeba na jaké téma chceme náramek sestavit, inspirací hledáme všude kolem nás, hlavně ne u jiných tvůrců. Chceme aby náramek byl vytvořen námi a naší fantazii, z naši hlavy hlavy.

 

2. Design náramku - ať už se jedná o imitaci, syntetiku, barvený kámen, nic z toho není zakázáno a vše můžeme použít a různě kombinovat. Použité materiály uvádíme popravdě zákazníkům. Nejsme podporovatelé plastu. Pro nás je důležité vymyslet náramek takový abychom byli s výsledným designem spokojení.

 

3. Materiál - vybrat komponenty, které by se k náramku hodily. Vybrat korálky, které k sobě ladí a vybrat vlákno, na které budeme navlékat.

 

4. Certifikáty pravosti - zjistit zda je korálek opravdu z kamene, který distributor uvádí. Zjistit jak vypadá opravdu surový kámen.

 

5. Vzdělávání se - čtení vyhledávání informaci o kameni či minerálu, abychom něco o tom věděli.

 

6. Vedení e-shopu - administrace, vyřízení objednávek, vedení e-shop, naskladňování, textová korekce, doplnění informací u produktů, nastavení chodu,

 

7. Výroba a příprava nových produktu - ívěsky, šperky, obrazy, kartičky, vizitky.

 

8. Propagace - příspěvky e-shopu na sociálních sítí, vymýšlenííspěvku a textu.

 

9. Komunikace se zákazníkem - recenze, odpovídání na dotazy, stížnosti či pochvaly, formuláře. emaily

 

10. Fotky - focení výrobků, postproces, mazání, korekce.

 

12. Energie, světla, tiskárna, papír, barva, pronájem

 

13. Obalový materiál - krabičky, obálky, sáčky, papíry, dřevěná vlna, bublinková folie, papír, krabice.

 

Další důležité práce:

 

14. Nákup - výběr korálku, materiálu, komponentu u distributora.

 

15. Práce - to znamenáíprava na pracovní proces, příprava materiálu, navlékaní korálku, které je někdy bolestivé, některé korálky mají zúžený průvlek, takže si musíme vlákno dostatečně upravit abychom mohli korálky protáhnout.

Když máme takto korálky a komponenty navlečeny, uzlíkujeme a pleteme.

Po dokončení náramek zhodnotíme nebo prokonzultujeme, pokud nejsme spokojení, tak ho upravujeme do různých variant a kombinací, zkoušíme to takto klidně i několikrát. Až jsme si jistí, pak teprve uděláme konečné uzlíky, které už pak nelze jen tak rozplést, to bychom museli jedině náramek rozstřihnout.

Po dokončení náramky musíme nafotit, fotky upravit, vložit na e-shop, doplnit správné texty a představit zákazníkům. K fotkám musíme vymyslet a napsat text a opět si zjistit o minerálu informace.

 

A hurááá narámek je na eshopu.

Teď ho ještě nacpat na FB a IG a udělat hezké promo.

 

16. Juuu máme objednávku - výběr výplně do krabičky a hedvábného papíru, uložení náramků, balení.

 

17. Odeslání zásilky - příprava formulářů k přepravě a odevzdání přepravci.

18. Spokojený zákazník - zpětná vazby, recenze, fotky od zákazníku, doporučení.

 

Tohle je práce, která se skrývá za výrobou jednoho náramku.

Proto se náš náramek pohybuje v rozmezí orientačně od 400 korun a výše, protože do něj vkládáme náš čas, vzdělávání, pečlivý výběr a hlavně v každém náramku nebo výrobku je kus z nás... :)

 

děkujeme a zdraví Vás Lucie a Jakub z DS Náramky.

DEJ ŠTĚSTÍ

 

Podívat se na ostatní tvůrce se můžete na stránce Měsíc férových cen ČR

 

  

 

 

      

 

 

 

 

 

MÓDNÍ DESING vs. NÁRAMKY

Designové náramek a skvělý módní doplněk.

Představte si, že si koupíte nový oblek, kostýmek. No prostě nějaký parádní outfit. A jak bývá známo, pak se v něm ještě chvíli předvádíme před zrcadlem, obdivujeme ho a obdivujeme se v něm sami sebe. Ano, oprabdu nám to sluší, říkáte si. A nás napadlo, jak mu dodat ještě lepší šmrnc a jednoduše jsme dostali bombastický nápad, po kterém budete vypadat ještě více cool.

Tímto Vám chceme představit designové náramky, které vznikly lusknutím prstu.

Hledali jsme inspiraci, inspiraci ve všem, co je kolem nás a co nás obklopuje a věřte nešli jsme vůbec daleko. Všímáme si detailů a momentu, které nám v běžném a uspěchaném životě unikají, ať už na procházce, v TV nebo nahlédnutím do modních časopisů.

Zjistili jsme, že když otevřeme modní časopisy, jsme v jiném světě. Je to svět plný barev, spousty možností, neskutečných detailu, které se dají lehko přehlédnout. Ale když se člověk zaměří na ty drobnosti a vychutná si stránku po stránce, tak vidí vše. Ptali jsme se sami sebe, jak by vypadala taková kombinace barev vypadat? Jak může vypadat náramek složen třeba podle vzoru módního outfitu nebo jen podle kabelky a kalhot. A vsadit to vše do jednoho náramku.

Úpřimně to vypadá skvěle a jsme z toho milé překvapení. I přesto, že preferujeme přírodní barvy a materiál, tak se nebojíme kombinovat a použít i imitaci a experimentovat s novým materiálem a barevnými kombinacemi.

Není nad to zkoušet něco jiného, něco nového a originálního. Ale samozrějmě stále si držíme náš prvotní směr a tvoříme především náramky, které budou krásně vypadat na Vaší ruce.

NÁRAMKY VE VÁNOČNÍM KABÁTU

Barvy Vánoc čili oblékli jsme naše náramky do svátečního kabátu.

Narazili jsme na jeden materiál se kterým jsme ještě nepracovali. Do oka nám padly skleněné voskované korálky, které se nám přišly zajimavé a tak jsme je zakomponovali do naši výroby. Jelikož se blíži svátky a vánoční atmosféra, chceme vyzkoušet i něco nového a nechali jsme se inspirovat vánočmi barvami jako jsou červená, zlatá, zelená nebo jemné odstíny modré, šedé nebo fialové.
Líbí se nám perleťový vzhled těchto korálku, představili jsme si je jako modní doplněk a tak jsme vytvořili první kousky takové tzv. vlaštovky. No a co myslíte? Těch pár kousků vánočně laděných náramků jsou opravdu nadhérné, aby toho nebylo málo, tak jsme k těm pastelovým barvám doplnili komponenty ve zlaté, stříbrné nebo zlatorůžové barvě.
Máte se na co těšit a věříme, že se tyto náramky k vánočním svátkům určitě hodí a chceme se držet těchto tradičních barev, které k Vánocům patří. A pokud znáte někoho nebo máte někoho blízkého, kterému se perleťový vzhled líbí, můžete vyzkoušet ty naše. Nebo si jej můžete pořídit jen tak pro sebe a nechat si jim zdobit Vaši ruku nejen o Vánocích, ale i v jiných radostných a veselých chvílích.

PRVNÍ ADVENT

 

První advent je za námi. Když se přenesu do svého dětství, mám ho ráda pořád stejně jako tenkrát. Večer se doma vše zhaslo a zapálila se první adventní svíce za zvuku adventního koncertu v televizi.

 

Pro mě to byl svátek a hlavně jsem pocíťovala takový ten nervozní pocit v břiše, protože byl nedělní večer a zase se blížila škola a já právě nechtěla aby ta krásná pohádková neděle skončila.
A taky se čím dál tím více blížil Mikuláš. To jsme s bratrem vždycky zpozornili a za celý rok to byly dny kdy jsme byli nejvíce hodní.

Na konci listopadu kdy se obloha při západu slunka barvila do oranžovofialova, babička s dědou mi vždy říkali, že to Mikuláš peče koláče pro hodné děti. A já tomu veřila. Věřila jsem na zázraky, které se o Vánocích ději, na Mikuláše i jeho koláče.

S bratrem jsme jednoho večera před noci kdy Mikuláš naděluje nadílku, seděli na stole u okna a koukali jak sníh padá z nebe. Čím více jsme na ten padající sníh koukali, tím více jsme měli pocit, že jedeme s celým oknem do nebe. Šeptavým hlasem ve kterém bylo skryto něco tajemného a kouzelného jsme se návzajem ptali, jak to ten Mikuláš vlastně s tím sněhem dělá. A dětským tichým hlasem jsme se uchichtávali, aby nás rodiče neslyšeli.
A kromě padajícího sněhu jsme rádi okoukavali ostatním sousedům ozdobené okna.

Mamka se s námi vypravila po městě, aby nám ukázala ozdobené stromečky. To já měla nejraději, když jsme jezdívali k babičce z města na vesnici. Lidé měli nasvícené stromečky před svými domky a já nevěděla, který mám dříve obdivovat.

Pro dnešek už dost psaní. Užívejte příchazející prosinec s vánoční atmosférou.

SYCHRAVÉ PONDĚLÍ

 

Tyhle barvy, vedle hřejivéhých žlutých a oranžových, máme taky rádi. Pořádně sychravo a deštivo jako bylo dnes.

Když jsem se podívala z okna směrem na les a příchazející mlhu, navlekla jsem na sebe teplé oblečení, vzala čepici, rukavice, foťák, koloběžku a jela směrem do lesa.

Miluji ten pohled od nás z kuchyně. Když člověk ráno vstane, rozespalý nasype kávu do hrnku a než se uvaří voda, můj pohled míří na onen les.
Na podzim je nádherně barevný. V létě, když se brzy rozednívá a ptáci zpívají už po třetí ráno, pozoruji východ a v zimě zase koukáme na fialovooranžové západy slunce. Při bouřce se černé mraky honí nad stromy a blesky protínájí oblohu a 13. prosince jdou krásně sledovat padající meteorický roj Geminid.
A dnes, kdy jsem viděla právě tu přícházející mlhu, na nic jsem nečekala a jela fotit. Naskytl se mi krásný pohled na lesní cestu, lemováná listím. Lesní cesta lemovaná zlatem.

Chvílí jsem hledala nějaké hezké detaily na focení. List na cestě, suché kapradi nebo listi na keři.
Užívejte si každý den za každého počasí. Pokud si umíte jako my v Dej štěstí všímat detailu, které nám v tom běžném životním shonu utíkají, budou všechny naše dny krásné. A nevadí, že je mlha nebo bouřka nebo sychravý deštivý den.

Navíc to jsou ty dny, které nás učí zpomalit, vzít si knihu, dát si víno, kouknout na film, mít nohy zabalené v dece nebo se jen tak koukat z okna.
Jsou to dny, kdy se můžeme učít plést, vyšívat, malovat, psát básně nebo jako my vytvářet náramky.

Přejeme krásné dny. ????

INSPIRACE PODLE KABO ART
Na našem blogu Vám chceme na pár řádků krátkým textem představit kreativně tvořící lidi a nejen kreativní tvořící lidi, ale hlavně lidi, kteří nás zaujali svými výrobky či produkty.

 

Už delší dobu obdivuji malířku Kateřinu Bohušíkovou,

která pod KaBo Art Bohušíková nejen maluje nádherné abstraktní obrazy na plátno, ale také své obrazy přenáší i na další své produkty, jako jsou šaty, halenky, kabelky nebo šátky či povlečení a další jiné.
Její obrazy působí jemně i elegantně, ale také pozitivně, optimistický a plné energie.
Můžeme je přirovnat k doteku přírody, souznění nebo dračímu oku. Přesně takové názvy její obrazy nesou.

 

Mám ráda abstraktní obrazy, jak zemitých barev a tak i souhry všech barev a přesně tohle vše u Kateřiny najdete.

 

U nás v Dej štěstí jsme se nechali inspirovat veselostí a barevnosti těchto obrazu a zkusili jsme vyrobit jeden barevný a veselý náramek, složen z imitací korálků jako je jadeit a nefrit nabarven do více barev. Takto vypadá náš náramek, který je inspirovaný hedvábným šátkem.

Zda se nám to povedlo posuďte sami a nechejte se unášet na vlně energie, kterou do svých obrazu Kateřina umí štětcem přenést.
LISTOPADOVÁ ROMANCE
Pro mě začíná dušičkami, které ukrývají v sobě nádech tajemna a nezaměnitetnou podzimní atmosféru. A jako podzimní dítě narozené právě v listopadu, je pro mě podzim nejoblíbenější období.

 

Mám ráda svit svíček v oknech, oranžovofialovou oblohu při západu a les vonící spadaným listím. Spadané listí, do kterého jsem jako dítě skákala a házela ho do vzduchu. Dnes, po uplynutí spousty let od mého dětství, ráda vzpomínám. Když jsme chodili do parku, na kaštany z kterých jsme ve škole vyráběli zvířatka a nebo k babičce na zahradu, sbírat ořechy a hrabat listí.

Zrovna sedím u stolu vedle okna u kterého mi svití svíčka a dívám se z něj ven na tu oranžovofialovou oblohu a užívám si tu chvíli o kterém vím, že je moje. To je ta moje listopadová romance jakou mám ráda.

A jaké vzpomínky na podzim máte Vy? Máte rádi podzim nebo jaro?

Pro náš eshop a pro naše zákazníky jsme navrhli i náramky s podzimní atmosférou, s chutí přírody, barevného lesa a zapadajícího slunce. 

Přejeme Vám klidné dušičky a krásný barevný listopad.

Vaše Dej štěstí.

JAK TO VŠECHNO ZAČALO

 

Jako malá holka jsem milovala pastelky a omalovánky. Strašně ráda jsem si kreslila, tvořila přáníčka babičkám, dědečkům a rodičům, jak k narozeninám, tak i k Vánocům. Na základní škole jsem zbožňovala výtvarku a hudebku. I když jsem nikdy neuměla zpívat, přihlásila jsem se do pěveckého sboru. Ráda jsem dělala činnosti, při které vznikaly nové věci. Hledala jsem a hledám co bych mohla ještě dělat a zajímají mě různé obory.
Jednou si chci vyzkoušet foukat sklo a vyrobit si sklenici, namalovat vánoční baňky, vytvořit podkovu pro štěstí, třeba i uplést koš. Když jsem byla starší, mamka mě učila vyšívat. Doslova jsem to obrečela, protože mi to nešlo a prsty jsem měla popíchané od jehly. Nakonec jsem se to naučila a dokázala vyšívat i několik hodin denně.

Před více než 10 lety jsem dostala svůj první foťák, který měl tenkrát jen pár megapixelu. Stál se mým každodenním doplňkem. Fotila jsem úplně vše, pavouky, květiny, čmeláky, motýly, mraky, východy a západy slunce. Fotím dodnes, samozřejmě už lepším foťákem. Dostala jsem nápad, tisknout obrazy na plátno.         Nějak z toho sešlo, ale snad někdy v budoucnu to uskutečním.

No a pak, asi před rokem jsem poznala svého muže. Kreativní člověk, který měl rozběhnutý svůj projekt.
Líbily se mu mé fotky a nakonec začal fotit se mnou. Ale nám pořád vrtalo hlavou, co bychom mohli ještě vymyslet. Na jaře tohoto roku jsem začala dělat andílky z korálků, přívěsky na klíče a první náramek.
Začala jsem tvořit díky tomu, že jsem poznala lidi, kteří se zajímají o meteority. Jeden z nich je právě můj muž. Měla jsem možnost si pár meteoritu a šperků z těchto vzácných kamenů nafotit a publikovat na sociální síti. Díky publikování jsem se nějakým způsobem dostala i k minerálům a šperkům ostatních lidí a mě se líbila myšlenka mít něco svého. Mít svou značku, mít své výrobky, které si taky nafotím a následně pošlu dále.

A tak to začalo. Pár andělů vytvořil i můj muž, a pak svůj první náramek. Naučil mě shamballa uzlík a já přišla na to, že je to geniální věc. A nakonec nás napadl projekt, který můj muž pojmenoval "Dej štěstí". A tak jsme začali vyrábět po večerech náramky. A v těchto dnech, kdy večery budou přicházet hodně brzy, je to relaxace.               A hlavně nás to moc baví.

8 položek celkem
Zpět do obchodu